Latviešu valoda


Skaļās lasīšanas konkurssLatvijā 2018.gadā  notiek jauns Skaļās lasīšanas konkurss, kurā 5., 6.kl.bērniem ir iespējams iepriecināt citus ar izteiksmīgu teksta lasījumu. Skolā 2.februārī 6 skolēni lasīja izvēlētos tekstus klases biedriem un žūrijai. Klausītājiem vislabāk patika Elzas Dūtes (6.kl.) teatrālais Pepijas piedzīvojumi skolā lasījums. Bet žūrija uz novadu izvirzīja Rasu Roziņu (6.kl.) un Ervīnu Trūli (5.kl.).

Rasa lasīju fragmentu no “Emīla nedarbiem”, visiem klausītājiem atgādinot par Līnas nedienām ar sāpošo zobu, bet Ervīns lasīja fragmentu no grāmatas “Aiz stacijas ir jūra”, no kura uzzināklus izsauca arī Lienes Kauķes (5.kl.) lasītais fragments, kā Pepija mēģināja lidot. Alise Kostigova (5.kl.) varēja ieinteresēt meiteņu publikas daļu, lasot fragmentu no grāmatas “Anna no zaļajiem jumtiem”. Visi ieguvām vērtīgu pieredzi, ka uzstāšanās jaunā situācijā prasa daudz drosmes. (I.Kadile)

Tikšanās ar rakstnieci rakstniece Lindu Nemiera

26993835 2022836247982462 4898285765936041748 n„Nevaru nerakstīt”. Tā uz 9. klases jautājumu atbildēja rakstniece Linda Nemiera, kura viesojās skolā otrdien, gan atvedot un parādot savas septiņas uzrakstītās grāmatas, gan pastāstot par saviem darbiem un cik ilgs laiks paiet no grāmatas rakstīšanas līdz izdošanai. Pat atzīstot, ka ar rakstniecību mūsdienu Latvijā pie mazā iedzīvotāju skaita lielu naudu nevar nopelnīt, viņa ar prieku stāstīja, ka raksta tāpēc, ka ir idejas un gribas cilvēkiem dot vakara atpūtai labu fantāzijas grāmatu. Uzzinājām, kas ir fantāzijas, urbānās fantāzijas un kripto veida romāni. Mūs pārsteidza, ka grāmatas autors nemaz tik daudz nevar ietekmēt savas grāmatas ārēja noformējuma lietas, cik ilgs laiks paiet grāmatas labošanai, salikšanai tipogrāfijā. Pēc tikšanās palika gaišs iespaids, ka uz pasaules ir arī pozitīva fantāzijas literatūra, kura var palīdzēt atpūsties pēc ikdienas darbiem. (I.Kadile)
Šajā saitē atradīsi materiālus par:
-fonētiku
-lietišķajiem rakstiem
-sintaksi un interpunkciju
-kā pareizi uzrakstīt eseju
- testu-spēli par sintakses jautājumiem
http://failiem.lv/u/dsqjqvk

Prezentācijas par latviešu rakstniekiem, dzejniekiem- A.Čaku, R. Blaumani, O.Vācieti
http://failiem.lv/u/qaewnrm

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru